Łyżki

Laryngoskopy z wykorzystaniem łyżek laryngoskopowych pozwalają na wizualizację struktur anatomicznych w obrębie gardła, w tym nagłośni, strun głosowych i tchawicy. Łyżka intubacyjna, dostępna w Cedical z Warszawy, to komponent laryngoskopu, który jest używany również podczas intubacji dotchawiczej, czyli procedury medycznej polegającej na wprowadzeniu rurki intubacyjnej do tchawicy pacjenta w celu utrzymania drożności dróg oddechowych lub dostarczenia wentylacji mechanicznej. Intubacja dotchawicza jest często wykonywana podczas zabiegów chirurgicznych, ratowania życia w stanach nagłego zagrożenia czy też w przypadku pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie utrzymać drożności dróg oddechowych.

Łyżka do laryngoskopu oferowana jest przez nas w zróżnicowanych rozmiarach i wariantach. W asortymencie posiadamy łyżki laryngoskopowe jednorazowe, jak i wielorazowe, w tym prostą łyżkę do laryngoskopu oraz łyżkę do trudnej intubacji.

Łyżki laryngoskopowe jednorazowe

Dostarczamy warianty jednorazowej łyżki laryngoskopowej wykonane z lekkiego stopu metalu, jak również modele łyżki intubacyjnej z plastiku. Podstawa łyżki z wytrzymałego tworzywa sztucznego, w której jest zatopione mocowanie światłowodu, wykonana została w charakterystycznym kolorze, w celu ułatwienia identyfikacji. Nieosłonięty światłowód, wyprodukowany z polerowanego akrylu, dostarcza mocne, skupione światło. Prezentowane łyżki gwarantują bezpieczne mocowanie i posiadają haczyk bez dotykania, aby zmniejszyć ryzyko infekcji krzyżowej. System zapobiegający dotykaniu łyżki do uchwytu po użyciu pozwala na zachowanie higieny w środowisku medycznym.

W przypadku łyżek laryngoskopowych typu Macintosh (zakrzywionych) występuje końcówka uchylna służąca do podniesienia nagłośni, która zapewnia poprawiony widok krtani, bez konieczności użycia nadmiernej siły. Do kontroli wygięcia końcówki służy specjalna dźwignia ustawiona z tyłu ostrza.

Łyżki do intubacji wielorazowe

Wśród oferowanych łyżek laryngoskopowych posiadamy też łyżki do trudnej intubacji. Posiadają one sztywną, metalową konstrukcję z w pełni autoklawowalnej, antymagnetycznej stali nierdzewnej. Niewymienna wiązka włókien szklanych została całkowicie zamknięta w ostrzu, co ułatwia czyszczenie. Dźwignia umieszczona z tyłu ostrza pozwala na precyzyjne sterowanie pochylaniem końcówki łyżki. Trzy metalowe łożyska kulkowe gwarantują stabilne i bezpieczne mocowanie. Atraumatyczny dystalny koniec zaprojektowano z myślą o minimalizowaniu potencjalnych podrażnień tkanek podczas procedury intubacji. Modele łyżki intubacyjnej z oferty Cedical z Warszawy posiadają zróżnicowane rozmiary. Pozwala to dostosować je do różnych grup wiekowych pacjentów. Dostępne wielkości obejmują specjalne warianty dla wcześniaków, noworodków, niemowląt, dzieci oraz dorosłych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o laryngoskop z prostą łyżką, czy potrzebna jest zakrzywiona łyżka laryngoskopowa, zaproponujemy narzędzia dostosowane do indywidualnych potrzeb i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najwyższego standardu opieki pacjentom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami łyżek laryngoskopowych na naszej stronie!