Spirometria

Spirometria to badanie czynnościowe układu oddechowego. Stosowane jest do zweryfikowania pojemności płuc oraz innych parametrów związanych z oddychaniem. Testy tego rodzaju wykorzystywane są w diagnozowaniu chorób płucnych, monitorowaniu stanu zdrowia układu oddechowego i sprawdzania skuteczności leczenia. Pomiary obejmują między innymi wymuszoną pojemność życiową (FVC) oraz natężoną objętość wydechową pierwszosekundową (FEV1). Urządzenia do spirometrii mierzą również maksymalny przepływ wydechowy (PEF).

Cedical z Warszawy oferuje spirometry efektywnie wspierające specjalistów w trakcie wykonywania procedur medycznych. Dostarczamy także modele dedykowane do użytku domowego.

Spirometry medyczne - nowoczesna technologia, precyzyjność pomiarów

Badanie spirometryczne przeprowadzane jest przy użyciu specjalnego przyrządu, jakim jest spirometr medyczny. Podczas testu pacjent wdycha i wydycha powietrze przez ustnik, a urządzenie do spirometrii rejestruje różne parametry oddechowe. Wykonanie go rekomendowane jest osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego, np. astmę czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Spirometrię zaleca się również palaczom oraz alergikom. Warto pamiętać, że badania profilaktyczne pozwalają wcześnie wykryć dopiero rozwijające się schorzenia. Cedical dostarcza na rynek spirometry medyczne Vitalograph, charakteryzujące się wysoką precyzją i jednocześnie łatwością obsługi.

Pneumotrac to zaawansowane urządzenie z oprogramowaniem Spirotrac 6 umożliwiającym integrację z głównymi medycznymi systemami EHR/EMR przez HL7. Stanowi znakomite rozwiązanie dla placówek medycznych, nadając się do testowania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Z kolei model Alpha do spirometrii jest urządzeniem biurkowym - prostym w obsłudze i niezależnym od komputera. Spirometr został wyposażony w niezależną drukarkę. Znakomicie sprawdza się do przeprowadzania kompleksowych testów parametrów oddechowych podczas podróży i w terenie. Do pomiaru siły mięśni oddechowych polecamy Pneumotrac z RMS. Jego system oparty na komputerze PC oferuje wiele możliwości na jednym urządzeniu, w tym także na laptopie.

Urządzenia do spirometrii - klucz do skutecznej diagnostyki

Spirometry dostępne w Cedical z Warszawy to nowoczesne urządzenia medyczne, gwarantujące rozbudowane funkcje. Dzięki temu ułatwiają diagnostykę oraz monitorowanie pacjenta w czasie rzeczywistym. Wprowadzone oprogramowania umożliwiają szybką analizę wyników oraz ich archiwizację. Badania z ich zastosowaniem dostarczają lekarzowi cennych informacji, jako podstawy opracowania planu leczenia pacjenta z chorobami układu oddechowego.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane zakupem sprzętu do spirometrii! Z przyjemnością służymy profesjonalną pomocą w doborze modeli zoptymalizowanych pod kątem indywidualnych potrzeb.